Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání – neděli 24. července.

Jsme velmi rádi, situace v Táboře je totiž z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání složitější, než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy, tedy zadavatele stavebních prací a stavební firmy Uchytil, zhotovitele, kteří nám se zajištěním maximálně pomáhají. Po dvouleté „covidové“ pauze, tak již nic nebrání k uspořádání našeho tradičního závodu.

Do vašich diářů si proto poznamenejte 24. července!

Těšíme se na vás.


Táborský triatlonový festival 2020, který byl naplánován na 26. července, se v roce 2020 neuskuteční. Z termínové listiny tak mizí mezinárodní závod, který měl být součástí Evropského poháru juniorů, České poháru v olympijském a sprint triatlonu a zároveň se měl uskutečnit jako Mistrovství ČR žáků.

Důvodem je velice těžko odhadnutelný vývoj epidemiologické situace a šíření onemocnění COVID-19.

Mezinárodní triatlonová unie (ITU) má v tuto chvíli pozastavené veškeré akce do konce června. Stejné opatření přijala i Evropská triatlonová unie (ETU), která už ovšem odložila také Mistrovství Evropy z počátku července. „Podle informací, které máme, ETU prodloužila pozastavení veškerých aktivit až do poloviny července, což už je velmi blízko našemu závodu.Rizika jsou proto pro nás již příliš vysoká. Závod tedy bude bohužel až v roce 2021“.

Velká cena Tábora se měla v tomto roce uskutečnit po sedmatřicáté. V prvních letech se přitom konala na distancích dlouhého triatlonu, díky čemuž se svou tradicí řadí k nejstarším triatlonům v Evropě, mezi které patří podniky v nizozemském Almere (1981) či v německém Rothu (1984). Dnes se závod koná na distancích sprint triatlonu, v roce 2010 se pak poprvé stal součástí Evropského poháru juniorů. V rámci prestižního mládežnického seriálu patří k nejlépe obsazeným závodům.

„Na závod nepřilétají reprezentanti jen z Evropy, ale také například z Nového Zélandu, Izraele nebo Austrálie. Obávali jsme se toho, že by se kvůli celosvětovým omezením nedostali na start.“

Převzato z tiskové zprávy ČTA


O body do Evropského poháru juniorů i o tituly mistrů ČR ve sprintu se závodilo o víkendu 3. – 8. srpna při Táborském triatlonovém festivalu. Tituly získali František Linduška a Tereza Zimovjanová. Při EPJ zářili čeští reprezentanti – Alžběta Hrušková brala zlato, Radim Grebík stříbro!

Famózní výkon předvedla Alžběta Hrušková, když deklasovala soupeřky z 19 zemí a vybojovala 1. místo v Evropském poháru! Už na plavání si udržela výhodnou pozici v prvním balíku, kterému pak na kole společně s Novozélanďankou Breou Roderickovou udávala tempo. Balík pak dostihl ve finále třetí Barbaru De Koningovou, která si z plavání odvážela více než čtyřicetisekundový náskok. Hrušková s excelentní běžeckou formou tak měla volnou cestu k vítězství.

Vítězná Alžběta Hrušková

Závod juniorů opanoval Španěl Carreras. Čech Radim Grebík vyplaval s desetisekundovým mankem na první balík. To ho však nezlomilo. Naopak. Tento zlínský talent potvrdil, že jeho nejsilnější disciplínou je kolo a na první balík se dotáhl ještě v prvním cyklistickém okruhu.

„Jsou to obří úspěchy! Jako organizátoři jsme si nic lepšího ani nemohli přát. Jsme rádi, že naše trať tolik sedla právě českým závodníkům,“ řekl za tým organizátorů Martin Hotový.

Mistryní ČR ve sprintu se i přes problémy na cyklistické trati stala Tereza Zimovjanová. „Ani nevím, jak se mi to povedlo, zkrátka jsem najednou ležela na zemi,“ ukazovala odřený loket vyčerpaná Zimovjanová.

Úspěch z minulého roku zopakoval František Linduška. „Táborský závod mám velmi rád. Cítím se tu jako doma. Mám tu podporu přítelkyně, kamarádů i trenéra,“ vysvětluje český reprezentant a odchovanec klubu TCV Jindřichův Hradec. Domácím na této trati je především třetí Lukáš Červenka, závodník Triathlon Teamu Tábor. Ten si udržoval dvacetisekundový náskok z plavání po celou trasu kola. Lindušku i druhého Jana Volára stálo obrovské úsilí i ve dvou náskok stáhnout. Povedlo se jim to až těsně před druhým depem. Na běhu už Červenkovi nedali šanci a ten si tak doběhl pro třetí místo.

Minuta ticha

V rámci nedělní Velké ceny Tábora v triatlonu proběhl také závod přeboru vojenské správy. Závod byl věnován památce 1. výročí padlých hrdinů – příslušníků 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli dne 5. srpna 2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu a stal se tak 1. ročníkem memoriálu št.prap. Martina Marcina, št.prap. Kamila Beneše a št.prap. Patrika Štěpánka.

Charitativní běh

Součástí Táborského triatlonového festivalu byl také charitativní noční běh. Úderem sobotní 21. hodiny se vydalo 120 běžců, chodců i vozíčkářů se svítícími brýlemi a náramky na běžeckou trať Velké ceny Tábora v triatlonu. Výtěžek z jejich startovného putuje na sportovně-rehabilitační pobyt sportovců s hendikepem z Tábora. Šek s vybranou částkou 23 500 Kč předal zástupci Kaňky hlavní organizátor Táborského triatlonového festivalu Šimon Kuncl. „Chci moc poděkovat všem běžcům, a táborskému triatlonovému týmu za uspořádání téhle skvělé akce. Sama jsem nečekala, že se nás sejde tolik, jsem nadšená,“ řekla při předávání šeku Iva Míková, výkonná ředitelka Centra Kaňka.

Výsledky Velké ceny Tábora v triatlonu

Výsledky charitativního nočního běhu pro Kaňku

Výběr z fotogalerie od Patrika Jecha

Celá fotogalerie od Patrika Jecha

 


Rekordních 120 účastníků se zúčastnilo 1. charitativního nočního běhu pro táborske centrum Kaňka. Jeho výsledky najdete na http://maraton.cz/index.php/vysledky


Od Táborského triatlonového festivalu nás dělí už jen hodiny. V sobotu úderem 20 hodiny odstartuje triatlonový svátek, který patří mezi TOP 3 triatlonové podniky v ČR. Co nabídne divákům?

Každý má možnost zaběhnout si 5 kilometrů v rámci nočního běhu
Jde o první noční běh v Táboře. Dává každému možnost proběhnout si běžeckou část triatlonového závodu. „Chtěli jsme dát každému příležitost zažít si atmosféru krásného triatlonového podniku. Než se vydají na trať nejrychlejší triatlonisté Evropy, má ji možnost otestovat úplně každý,“ říká k sobotnímu charitativnímu běhu jeho vedoucí Karel Hotový jr. a pokračuje: „jde o to si závod hlavně užít. Mají v něm místo běžci všech kategorií. Na startu se tak může potkat profesionální triatlet závodící i v neděli, společně s maminkou s kočárkem.“ Všichni podle organizátorů dostanou startovní balíček se svítícími brýlemi a náramky na závod a zároveň na památku. Organizátoři dále závodníkům doporučují navléct svítivá trička a také čelovky.

Pomoci při tom dobré věci
Všechny závodníky však pojí jeden cíl. Tím je pomoc sportovcům s hendikepem z táborského centra Kaňka. Ti budou moci jet v zimě díky výtěžku ze startovného na sportovně-rehabilitační pohyb do Krkonoš. Na týden si každý z nich vyzkouší pocit, který zažívají zdraví lyžaři. Díky speciální konstrukci monolyže, s pomocí vyškolených asistentů dovedou sjet dolů ze svahu. „Upřímně je obdivuji. Nadšení a odhodlanost s jakou se vrhají do vratké skořepiny monolyže je nepopsatelná. To, co hendikepovaní díky vybraným penězům zažijí je skutečně nezapomenutelný zážitek, několikrát adrenalinovější, než je normální lyžování. Jde o velmi efektivní cestu jejich integrace ve společnosti“ popisuje ředitel festivalu Šimon Kuncl. Šek s vybranou částkou bude předán zástupcům Kaňky ihned po vyhlášení vítězů.

Fandit mladým olympijským nadějím z celého světa
V neděli festival nabídne už tradiční program Velké ceny Tábora v triatlonu. Vše vypukne ve 12 hodin startem Evropského poháru juniorů. Při pohledu do výsledkových listin minulých let zjistíme, že junioři, kteří se umístili na předních příčkách v táborském závodě, se také následně prali o umístění na olympiádách. „Velmi silnou sestavu doveze Belgie, Francie, ale také Maďarsko nebo Izrael. Češi využívají domácího prostředí a na startu jich ze 105členného startovního pole bude hned 21.

Lukáš Červenka

Lukáš Červenka – soustředění před startem

Jeden z nejstarších triatlonů v Evropě
Základem táborské Velké ceny vždy byl a bude závod Mistrovství České republiky v triatlonu. V různých podobách se tento závod v Táboře jezdí už od roku 1983, čímž se řadí po bok nejstarších podniků v Evropě – např. nizozemského Almere (1981) a je dokonce starší, než známý Ironman v německém Rothu (1984). Stejnou historii má za sebou i táborský triatlonový klub. Odchoval totiž více než čtyři generace triatlonistů, což vydá i na pěknou řádku obyvatel města. Ti triatlonu rozumí a rádi na závod chodí. Publikum v Táboře patří k těm nejvíce obdivovaným napříč celým pohárem. Triatlon zkrátka patří do DNA města.
Letošní 36tý ročník táborského triatlonu má už nyní velmi nabitou startovní listinu. Domácí tým vkládá naděje do Lukáše Červenky. Jak sám říká: „Táborská technická trať mi extrémně vyhovuje. Věřím, že se mi už konečně vyhnou všechny technické problémy.“ Lukáš si určitě bude chtít spravit chuť po nevydařeném mistrovství Evropy v ruské Kazani. V neděli od 17 hodin na břehu Jordánu u dopravního hřiště budete moci sledovat i jeho boj o titul mistra republiky.

Atmosféra vrcholného sportovního podniku
Vydali jsme se za organizátory zjistit, jak přípravy pokračují v posledním týdnu. „Já se prostě těším na tu atmosféru! Závodníci, hudba, povzbuzující diváci. Je to pro mě vážně zážitek“ popisuje jedna z dobrovolnic připravující závodní balíčky pro závodníky Mistrovství ČR. „Máme letos charitativní běh navíc. Je to novinka, závod tak vyžaduje větší pořadatelské zabezpečení. Zatím vše postupuje bez problému i ve větším počtu“ říká vedoucí registrace závodníků Bohumil Zajíček a pokračuje: „Už nyní sbíráme nápady a plány na závod v roce 2020. Právě na sportovní atmosféru, kterou se nám tu daří tvořit, jsme pyšní. Chceme ji zprostředkovat co největšímu počtu lidí. Máte se na co těšit,“ poznamenává Zajíček.

Podrobný program
Sobota 3. 8. 2019
18:00 – 20:00 | Registrace do charitativního nočního běhu
20:00 | Zahájení festivalu
21:00 | START: Charitativní noční běh
21:50 | Vyhlášení výsledků charitativního nočního běhu
Neděle 4. 8. 2019
9:00 – 11:30 | Závody žákovských kategorií
12:25 | START: Evropský pohár juniorů – muži
13:55 | START: Evropský pohár juniorů – ženy
15:30 | Vyhlášení výsledků Evropský pohár juniorů
17:00 | START: Mistrovství ČR – muži
17:05 | START: Mistrovství ČR – ženy
18:30 | Vyhlášení výsledků Mistrovství ČR
Po celý víkend vás na bohaté občerstvení v centru závodu na náměstí TGM zve Sezona street-food a
Putovní pražírna.


Prestižní triatlonová akce se závody Evropského poháru juniorů a Mistrovství ČR v triatlonu, se vrátí do Tábora o víkendu 3. a 4. srpna. Program jednoho z nejstarších triatlonových podniků v Evropě okoření nově také charitativní noční běh, kterého se může zúčastnit úplně každý.

Charitativní běh pomůže hendikepovaným sportovcům

Táborský triatlonový festival odstartuje v sobotu charitativním nočním během. Výtěžek ze startovného poputuje týmu hendikepovaných monolyžařů z Tábora. „Jde o úplnou novinku. Na startu vítáme běžce i chodce, hlavní je pomoci dobré věci. Pětikilometrová trať běhu je stejná, jakou běží další den triatlonisté. Nabízí se tak unikátní možnost porovnat se s budoucími olympijskými nadějemi z celé Evropy,“ říká k novince Táborského triatlonového festivalu hlavní organizátor běhu Martin Hotový. Pro ty, kdo nemají vyšší ambice půjde hlavně o zábavu. „Ve startovním balíčku běžci naleznou svítící náramky, v cíli na ně pak čeká zasloužené občerstvení a DJ. Zkrátka pořádná oslava sportu,“ dodává Hotový.

Kristina Jesenská

Třetí juniorka minulého ročníku slovenka Kristina Jesenská

Evropský pohár juniorů ukáže budoucí olympioniky

Festivalový víkend pokračuje v neděli závodem Evropského poháru juniorů. „Na závod se nám kvalifikovalo 120 juniorek a juniorů z Evropy, ale také Chile nebo Honkongu,“ popisuje hlavní pořadatel Táborského triatlonového festivalu Šimon Kuncl. Tábor se tak řadí do TOP 3 triatlonových závodů v Čechách. „Osobně tento závod považuji za největší lákadlo dne, junioři ve věku 16-20 let jsou sice ještě studenti, triatlonem se zatím neživí, ale trénují jako profesionálové a profesionální výkony zde také podávají.“ Pouhým pohledem do výsledků z minulých let zjistíme, že medailisté z Tábora se později vždy prali o umístění v první desítce na olympiádě. V závodě má zálusk na pódium i náš Radim Grebík. Skromný rodák ze Zlína, který na závody jezdí zásadně vlakem, se dokázal vklínit mezi juniorskou špičku během jediného roku. Tábor je pro něj vrcholem sezóny.

Unikátní trať závodu

Plave se v údolní nádrži v centru Tábora, trasa kola prochází výhradně ulicemi města. „Závod je tím unikátní. Jde o velmi atraktivní podívanou pro každého sportovního fanouška,“ potvrzuje Kuncl. Souboje o medaile vyvrcholí na běžecké části závodu. Sportovci dobíhají dlouhým koridorem obsypaným fanoušky. Jak potvrzuje technický delegát Evropské triatlonové unie Eero Raudsepp z Estonska: „Táborské publikum patří k těm nejlepším v celém čtrnáctidílném poháru. Je vidět, že tu lidé triatlonu rozumí.“

Depo závodu

Centrum závodu

Závod jako památka na padlé vojáky z táborského pluku

Zlatým hřebem triatlonového víkendu v Táboře je pak Mistrovství České republiky ve sprint-triatlonu. V něm poměří síly nejlepší čeští triatlonisté a triatlonistky. Závod je vyvrcholením Českého poháru, v jehož startovním poli se stabilně pohybuje okolo 200 závodníků. Ani v Táboře se neočekává nižší účast. Jeho součástí je také přebor zaměstnanců vojenské správy, který bude v letošním roce věnován památce 1. výročí padlých hrdinů – příslušníků táborského 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli 5. srpna 2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu.

Přelom prázdnin tak nabídne v Táboře pořádnou porci sportu, jehož přesnou podobu naleznete zde na webu a na facebookové události Tábor Triathlon Festival 2019


Prestižní triatlonová akce se 3. a 4. srpna vrátí do Tábora. Mladí čeští sportovci budou mít opět šanci měřit se s evropskou špičkou, ale i s dalšími závodníky z celého světa. Jeden z nejstarších triatlonových závodů v Evropě je láká nejen výhodnou polohou, ale hlavně perfektní organizací! Co všechno jeho organizace obnáší a na co se sami organizátoři těší?

„Přípravy na letošní ročník začaly už v říjnu 2018, kdy jsme se ucházeli o místo v evropském kalendáři závodů“ říká hlavní organizátor Martin Hotový a dodává „v té době také řešíme financování, revidujeme smlouvy se sponzory tak, aby se vše stihlo do chvíle schvalování firemních rozpočtů.“

Po novém roce se práce stupňuje. „Začíná intenzivní komunikace s Evropskou triatlonovou unií, podepisuje se pořadatelská smlouva a začíná výběr pořadatelů“ říká hlavní pořadatel Šimon Kuncl. „Od dubna pak jedeme prakticky na poloviční úvazek. Letošní rok změna formátu přinesla množství práce navíc. Věříme však, že zadostiučinění z pomoci dobré věci a vzpomínky na kvalitní triatlon toto úsilí vyváží,“ dodává Kuncl.

V rámci festivalu může závodit každý! Rezervujte balíčky na charitativní běh

V sobotu 3. srpna je totiž na programu charitativní noční běh pro táborské centrum Kaňka. Je otevřený pro širokou veřejnost, pomoci tak může úplně každý. Délka tratě je 5 kilometrů, tedy ta samá, jakou běží další den triatlonisté. Jak připomíná Martin Hotový: “Porovnat se s nejlepšími triatlety ČR tak má, alespoň nepřímo, úplně každý.“

Rezervace startovních balíčků probíhá na webu www.tabortriathlonfestival.cz jen do úterý 30. července! „Informace o rezervaci slouží hlavně nám pořadatelům, abychom závod přizpůsobili počtu závodníků a vše šlapalo, jak má. Je tedy nezávazná a startovné se platí až při registraci 3. srpna od 18 do 20 hodin v budově Zemědělské školy“ popisuje Šimon Kuncl.

Zda poběží také někdo přímo z táborské Kaňky jsme se vydali zjistit přímo od nich. Přivítali nás s úsměvem: „Myslíte, že bychom se nechali zahanbit? To nepřichází v úvahu! Náš běžecký tým pedagogů a asistentů se svědomitě připravuje. Jestli to cinkne nevíme, dáváme do toho všechno, takže nikdy neříkej nikdy. Poběží nás odhadem 15,“ říká za Centrum Kaňka Ludmila Budilová.

Organizátoři myslí na vše

Stabilní tým dobrovolníků je unikátem

Za závodem vždy stojí tým „srdcařů.“ Jsou to hlavně současní či bývalí členové táborského triatlonového týmu, rodiče triatlonistů a další příznivci triatlonu. Tým hlavních pořadatelů čítá 10 lidí. Dalších 120 dobrovolníků pak zabezpečuje trať během závodu, občerstvuje závodníky a stará se o jejich pohodlí. „Dělají to vše bez nároku na jakýkoli honorář a patří jim za to všem obrovský dík! Bez fungující komunity by nebylo vůbec možné akci takového formátu v Táboře pořádat“ říká vedoucí disciplíny běhu Karel Hotový jr. Ostatní závody mají problém dobrovolníky zabezpečit. „Jsme rádi, že tu máme vcelku stabilní tým, který závodníkům rozumí. Jen díky tomu je organizace závodu dlouhodobě hodnocena velmi pozitivně napříč celým evropským pohárem“ dodává.

Na co se organizátoři těší

Jak říká ředitel závodu Šimon Kuncl: „Každý ročník juniorského poháru zde v Táboře přináší skvělé výkony. Osobně závod Evropského poháru juniorů považuji za největší lákadlo dne. Junioři ve věku 16-20 let jsou sice ještě studenti, triatlonem se zatím neživí, ale trénují jako profesionálové a profesionální výkony zde také vždy podávají.“ Pouhým pohledem do výsledků minulých let zjistíme, že junioři, kteří se umístili na předních příčkách v táborském závodě, se po několika letech prali o první desítku na olympiádách.

Vedoucí běžecké části Karel Hotový jr. pokračuje: „Letos máme na programu novinku v podobě charitativního běhu a jsem na to zvědav. Kamarádi, kteří vyběhnou dvakrát za rok mi slibují, že přijdou. Že když to pomůže hendikepovaným, klidně to i dojdou. Pivo v cíli bude, myslím, že to je přesvědčilo,“ dodává s úsměvem.

Facebook událost


V den startu Velké ceny uplyne rok ode dne, kdy byli zavražděni tři vojáci z táborského 42. mechanizovaného pluku. Triatlon bude věnován těmto třem hrdinům, kteří položili život za naši vlast.

„Zpráva o úmrtí vojáků je vždy to nejhorší, velmi mě to zasáhlo. V mých očích jsou to hrdinové, kteří se za hranicemi České republiky podíleli na boji proti terorismu. Celá země by na ně měla být hrdá. Upřímnou soustrast rodinám, příbuzným a kamarádům,“ uvedl pro idnes.cz v reakci na atentát náčelník Generálního štábu AČR Aleš Opata. Dne 5. srpna 2018 ráno sdělovací prostředky rozšířily zprávu o smrti tří vojáků ze 4. brigády rychlého nasazení v Táboře. Při rutinní hlídce na naše vojáky zaútočil sebevražedný atentátník v Čárikáru, hlavním městě provincie Parván. Zpráva celý pluk velmi zasáhla. Jak uvedl velitel praporu Daniel Cekul „Přišli k nám, protože chtěli být skuteční vojáci, chtěli bojovat za vlast, získat zkušenosti ze zahraniční operace a posunout se dál. To se jim bohužel stalo osudné.“

Součástí závodu Mistrovství ČR je vždy také otevřený přebor zaměstnanců vojenské správy. Ten tak v letošním roce bude věnován památce 1. výročí padlých hrdinů – příslušníků 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli dne 5.8.2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu a bude 1. ročníkem memoriálu št.prap. Martina Marcina, št.prap. Kamila Beneše a št.prap. Patrika Štěpánka.

Spolupráce se „svatováclavským“ 42. mechanizovaným plukem v Táboře na závodu triatlonu probíhá už bezmála čtyři desítky let. Hlavní pořadatel Martin Hotový vysvětluje „Spolupráce s armádou je na té nejvyšší úrovni. Ozbrojené složky nám zajišťují pronájem zábrany podél trati, pomáhají stavět depo, ale také zajišťují velice tradiční rýžový nákyp v cíli závodu. Když se někomu na trati nevede, nákyp bývá silnou motivací, proč závod dokončit.“

Armáda k městu Tábor neoddělitelně patří a k táborskému triatlonu také. Velká část vedení táborského triatlonového klubu pochází z armády a naopak, několik našich bývalých členů nyní tvoří součást táborského praporu. Nejstarší člen klubu, Karel Schneider v Táboře při vojenském pluku triatlon v 80. letech minulého století dokonce zakládal.

Spojení s ozbrojenými složkami bylo vždy nabíledni. Však také moderní počátky triatlonu jsou spojovány s tradičními testy o přežití, které skládali i američtí mariňáci. „Jsme rádi, že se nám v Táboře tuto prapůvodní tradici daří každý rok úspěšně realizovat,“ dodává Hotový.

Mistrovství ČR a přebor vojenské správy tak začne minutou ticha na památku zemřelých vojáků. Všichni závodníci i diváci tak budou mít příležitost důstojným způsobem uctít památku těchto tří vojáků. „Jsme pyšní, že máme za partnera právě Armádu ČR, jejíž členové nám svými činy neustále dokazují, co je hrdost, hrdinství a oddanost“ uvedl hlavní pořadatel festivalu Šimon Kuncl.

Rezervovat startovní balíčky můžete už nyní

Součástí Triatlonového festivalu je také sobotní charitativní běh. Jeho výtěžek z dvousetkorunového startovného poputuje do Centra Kaňka sportovcům s hendikepem. Ti se za vybrané peníze budou moci zúčastnit sportovně-rehabilitačního pobytu v Krkonoších. Stanou se z nich tak plnohodnotní lyžaři, a to díky speciálním monolyžím.

Trasa charitativního nočního běhu pro Kaňku

Pětikilometrový běh je otevřen pro širokou veřejnost. Už nyní můžete na webu www.tabortriathlonfestival.cz rezervovat startovní balíčky, ve kterých najdete svítící náramky. Start bude totiž po setmění, ve 21:00. Rezervace balíčků je možná až do 30. července. Při rezervaci na webu se nic neplatí, až při registraci na místě, která probíhá v budově Zemědělské školy na náměstí TGM 3.8. od 18 do 20 hodin. Jak dále popisuje pořadatel festivalu Šimon Kuncl „Informace o počtu rezervací slouží hlavně pro nás pořadatele, abychom věděli, jak závod správně dimenzovat a vše šlapalo, jak má.“

Táborský triatlon mezi TOP 3 podniky v Čechách

Pořadatelé už mají k dispozici startovní listiny Evropského poháru juniorů. „Na závod se nám kvalifikovalo 100 juniorek a juniorů z Evropy. Máme ale také závodníky z Chile nebo Honkongu,“ popisuje Šimon Kuncl a dodává „Tábor se tak řadí mezi TOP 3 triatlonové závody v Čechách.“ I domácí tým má svá želízka v ohni.

V dalších článcích naleznete rozpis uzavírek, ale také se dozvíte, kolik úsilí obnáší pořádání sportovní akce s mezinárodním významem a na co se sami pořadatelé nejvíce těší.


Pětikilometrový noční běh odstartuje v sobotu 3. srpna ve 21:00 na náměstí TGM, před Zemědělskou školou v Táboře. Jde novinku Táborského triatlonového festivalu.

Výtěžek ze startovného poputuje týmu hendikepovaných monolyžařů z centra Kaňka. Trať je kompromisem pro běžce i neběžce, 5 kilometrů zvládne každý, cílem je si to užít a pomoci. Ve startovním balíčku budou svítící náramky, v cíli pak zasloužené občerstvení a DJ, zkrátka vše, co je třeba na pořádnou sportovní oslavu.

Rezervujte si startovní balíček na stránce https://tabortriathlonfestival.cz/charitativni-nocni-beh/

Jeho rezervace není závazná a není nezbytná pro start v závodu. Startovné se platí až na místě. Informace slouží hlavně nám pořadatelům, abychom závod správně dimenzovali a vše šlapalo tak, jak má.

Balíček si můžete vyzvednout při registraci do závodu, která probíhá v sobotu 3. srpna od 18:00 do 20:00 v budově Zemědělské školy v Táboře.

Trasa charitativního nočního běhu


Proběhnout se, a přitom pomoci hendikepovaným? Přesně takovou možnost nabízí Táborský triatlonový festival 3. a 4. srpna v Táboře. Běžet může úplně každý.

Úderem sobotní 21 hodiny odstartuje charitativní noční běh pro táborské Centrum Kaňka. Pětikilometrová trať je úplně stejná, jako běží další den profesionální triatlonisté. Přeměřit s českou i evropskou juniorskou špičkou se tak, alespoň na dálku, může každý. Jde o první noční běh v Táboře, pořadatelé slibují sportovní oslavu se svítícími náramky, DJ a vychlazeným občerstvením v cíli.

„Myslím, že 36. ročník táborského závodu dokládá, že závod pořádáme dobře. Jde o podnik, který má stabilní místo v kalendáři Českého i Evropského poháru, a proto rádi využijeme energie té masy lidí, která sem vždy přijede, v přetavení do něčeho prospěšného.“ říká hlavní organizátor Martin Hotový a dodává „a jak to udělat jinak než tím, co umíme nejlépe – tedy uspořádáním dalšího závodu.“

 

Program víkendu

Program festivalu pak v neděli pokračuje tradiční Velkou cenou Tábora, memoriálu Mariana Lošonského. Dopolední dětské závody začínají v 9 hodin. Ve 12:25 pak startují junioři ze všech koutů Evropy a 17:00 je následuje česká triatlonová špička, pro kterou závod bývá vrcholem celé sezóny. Tento závod je, mimo jiné, také otevřeným přeborem zaměstnanců vojenské správy. Ten bude v letošním roce věnován památce 1. výročí padlých hrdinů – příslušníků 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli dne 5.8.2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu. Stane se tak 1. ročníkem memoriálu št.prap. Martina Marcina, št.prap. Kamila Beneše a št.prap. Patrika Štěpánka. O této novince se budeme věnovat v některém z dalších článků.

Myšlenkou Táborského triatlonového festivalu je propojení profesionálních a hobby sportovců. Misí je vytvoření ideálního závodního prostředí, které člověka motivuje ve vedení aktivního životního stylu. Nezáleží, zda je to profík nebo někdo, kdo se párkrát do měsíce proběhne. Hlavně, že si ze závodu odnese chuť v tom vytrvat.

Pro plnění této mise se dá každý rok dohromady tým 120 dobrovolníků. Většinou jde o bývalé závodníky nebo příznivce triatlonu, tedy opravdové srdcaře a na závodu je to vidět. Jsme rádi, že za námi takový tým lidí stojí a velmi za to děkujeme. Díky tomu totiž můžeme zachovat tradici a podnik rozvíjet. Každý rok přece přidáváme jeden kus do příběhu jednoho z nejstarších triatlonů v Evropě.