Start Evropského poháru – junioři

5 důvodu proč dorazit na Táborský triatlonový festival

Od Táborského triatlonového festivalu nás dělí už jen hodiny. V sobotu úderem 20 hodiny odstartuje triatlonový svátek, který patří

Od Táborského triatlonového festivalu nás dělí už jen hodiny. V sobotu úderem 20 hodiny odstartuje triatlonový svátek, který patří mezi TOP 3 triatlonové podniky v ČR. Co nabídne divákům?

Každý má možnost zaběhnout si 5 kilometrů v rámci nočního běhu
Jde o první noční běh v Táboře. Dává každému možnost proběhnout si běžeckou část triatlonového závodu. „Chtěli jsme dát každému příležitost zažít si atmosféru krásného triatlonového podniku. Než se vydají na trať nejrychlejší triatlonisté Evropy, má ji možnost otestovat úplně každý,“ říká k sobotnímu charitativnímu běhu jeho vedoucí Karel Hotový jr. a pokračuje: „jde o to si závod hlavně užít. Mají v něm místo běžci všech kategorií. Na startu se tak může potkat profesionální triatlet závodící i v neděli, společně s maminkou s kočárkem.“ Všichni podle organizátorů dostanou startovní balíček se svítícími brýlemi a náramky na závod a zároveň na památku. Organizátoři dále závodníkům doporučují navléct svítivá trička a také čelovky.

Pomoci při tom dobré věci
Všechny závodníky však pojí jeden cíl. Tím je pomoc sportovcům s hendikepem z táborského centra Kaňka. Ti budou moci jet v zimě díky výtěžku ze startovného na sportovně-rehabilitační pohyb do Krkonoš. Na týden si každý z nich vyzkouší pocit, který zažívají zdraví lyžaři. Díky speciální konstrukci monolyže, s pomocí vyškolených asistentů dovedou sjet dolů ze svahu. „Upřímně je obdivuji. Nadšení a odhodlanost s jakou se vrhají do vratké skořepiny monolyže je nepopsatelná. To, co hendikepovaní díky vybraným penězům zažijí je skutečně nezapomenutelný zážitek, několikrát adrenalinovější, než je normální lyžování. Jde o velmi efektivní cestu jejich integrace ve společnosti“ popisuje ředitel festivalu Šimon Kuncl. Šek s vybranou částkou bude předán zástupcům Kaňky ihned po vyhlášení vítězů.

Fandit mladým olympijským nadějím z celého světa
V neděli festival nabídne už tradiční program Velké ceny Tábora v triatlonu. Vše vypukne ve 12 hodin startem Evropského poháru juniorů. Při pohledu do výsledkových listin minulých let zjistíme, že junioři, kteří se umístili na předních příčkách v táborském závodě, se také následně prali o umístění na olympiádách. „Velmi silnou sestavu doveze Belgie, Francie, ale také Maďarsko nebo Izrael. Češi využívají domácího prostředí a na startu jich ze 105členného startovního pole bude hned 21.

Lukáš Červenka

Lukáš Červenka – soustředění před startem

Jeden z nejstarších triatlonů v Evropě
Základem táborské Velké ceny vždy byl a bude závod Mistrovství České republiky v triatlonu. V různých podobách se tento závod v Táboře jezdí už od roku 1983, čímž se řadí po bok nejstarších podniků v Evropě – např. nizozemského Almere (1981) a je dokonce starší, než známý Ironman v německém Rothu (1984). Stejnou historii má za sebou i táborský triatlonový klub. Odchoval totiž více než čtyři generace triatlonistů, což vydá i na pěknou řádku obyvatel města. Ti triatlonu rozumí a rádi na závod chodí. Publikum v Táboře patří k těm nejvíce obdivovaným napříč celým pohárem. Triatlon zkrátka patří do DNA města.
Letošní 36tý ročník táborského triatlonu má už nyní velmi nabitou startovní listinu. Domácí tým vkládá naděje do Lukáše Červenky. Jak sám říká: „Táborská technická trať mi extrémně vyhovuje. Věřím, že se mi už konečně vyhnou všechny technické problémy.“ Lukáš si určitě bude chtít spravit chuť po nevydařeném mistrovství Evropy v ruské Kazani. V neděli od 17 hodin na břehu Jordánu u dopravního hřiště budete moci sledovat i jeho boj o titul mistra republiky.

Atmosféra vrcholného sportovního podniku
Vydali jsme se za organizátory zjistit, jak přípravy pokračují v posledním týdnu. „Já se prostě těším na tu atmosféru! Závodníci, hudba, povzbuzující diváci. Je to pro mě vážně zážitek“ popisuje jedna z dobrovolnic připravující závodní balíčky pro závodníky Mistrovství ČR. „Máme letos charitativní běh navíc. Je to novinka, závod tak vyžaduje větší pořadatelské zabezpečení. Zatím vše postupuje bez problému i ve větším počtu“ říká vedoucí registrace závodníků Bohumil Zajíček a pokračuje: „Už nyní sbíráme nápady a plány na závod v roce 2020. Právě na sportovní atmosféru, kterou se nám tu daří tvořit, jsme pyšní. Chceme ji zprostředkovat co největšímu počtu lidí. Máte se na co těšit,“ poznamenává Zajíček.

Podrobný program
Sobota 3. 8. 2019
18:00 – 20:00 | Registrace do charitativního nočního běhu
20:00 | Zahájení festivalu
21:00 | START: Charitativní noční běh
21:50 | Vyhlášení výsledků charitativního nočního běhu
Neděle 4. 8. 2019
9:00 – 11:30 | Závody žákovských kategorií
12:25 | START: Evropský pohár juniorů – muži
13:55 | START: Evropský pohár juniorů – ženy
15:30 | Vyhlášení výsledků Evropský pohár juniorů
17:00 | START: Mistrovství ČR – muži
17:05 | START: Mistrovství ČR – ženy
18:30 | Vyhlášení výsledků Mistrovství ČR
Po celý víkend vás na bohaté občerstvení v centru závodu na náměstí TGM zve Sezona street-food a
Putovní pražírna.

About Šimon

Marketing & PR Táborského triatlonového festivalu

3 thoughts on “5 důvodu proč dorazit na Táborský triatlonový festival

Leave a Comment