Táborský triatlon v novém formátu pomůže hendikepovaným

Proběhnout se, a přitom pomoci hendikepovaným? Přesně takovou možnost nabízí Táborský triatlonový festival 3. a 4. srpna v Táboře.

Proběhnout se, a přitom pomoci hendikepovaným? Přesně takovou možnost nabízí Táborský triatlonový festival 3. a 4. srpna v Táboře. Běžet může úplně každý.

Úderem sobotní 21 hodiny odstartuje charitativní noční běh pro táborské Centrum Kaňka. Pětikilometrová trať je úplně stejná, jako běží další den profesionální triatlonisté. Přeměřit s českou i evropskou juniorskou špičkou se tak, alespoň na dálku, může každý. Jde o první noční běh v Táboře, pořadatelé slibují sportovní oslavu se svítícími náramky, DJ a vychlazeným občerstvením v cíli.

„Myslím, že 36. ročník táborského závodu dokládá, že závod pořádáme dobře. Jde o podnik, který má stabilní místo v kalendáři Českého i Evropského poháru, a proto rádi využijeme energie té masy lidí, která sem vždy přijede, v přetavení do něčeho prospěšného.“ říká hlavní organizátor Martin Hotový a dodává „a jak to udělat jinak než tím, co umíme nejlépe – tedy uspořádáním dalšího závodu.“

 

Program víkendu

Program festivalu pak v neděli pokračuje tradiční Velkou cenou Tábora, memoriálu Mariana Lošonského. Dopolední dětské závody začínají v 9 hodin. Ve 12:25 pak startují junioři ze všech koutů Evropy a 17:00 je následuje česká triatlonová špička, pro kterou závod bývá vrcholem celé sezóny. Tento závod je, mimo jiné, také otevřeným přeborem zaměstnanců vojenské správy. Ten bude v letošním roce věnován památce 1. výročí padlých hrdinů – příslušníků 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli dne 5.8.2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu. Stane se tak 1. ročníkem memoriálu št.prap. Martina Marcina, št.prap. Kamila Beneše a št.prap. Patrika Štěpánka. O této novince se budeme věnovat v některém z dalších článků.

Myšlenkou Táborského triatlonového festivalu je propojení profesionálních a hobby sportovců. Misí je vytvoření ideálního závodního prostředí, které člověka motivuje ve vedení aktivního životního stylu. Nezáleží, zda je to profík nebo někdo, kdo se párkrát do měsíce proběhne. Hlavně, že si ze závodu odnese chuť v tom vytrvat.

Pro plnění této mise se dá každý rok dohromady tým 120 dobrovolníků. Většinou jde o bývalé závodníky nebo příznivce triatlonu, tedy opravdové srdcaře a na závodu je to vidět. Jsme rádi, že za námi takový tým lidí stojí a velmi za to děkujeme. Díky tomu totiž můžeme zachovat tradici a podnik rozvíjet. Každý rok přece přidáváme jeden kus do příběhu jednoho z nejstarších triatlonů v Evropě.

About Šimon

Marketing & PR Táborského triatlonového festivalu