Lukáš Červenka

Táborský triatlon již za týden a půl! Na co se těší organizátoři?

Prestižní triatlonová akce se 3. a 4. srpna vrátí do Tábora. Mladí čeští sportovci budou mít opět šanci

Prestižní triatlonová akce se 3. a 4. srpna vrátí do Tábora. Mladí čeští sportovci budou mít opět šanci měřit se s evropskou špičkou, ale i s dalšími závodníky z celého světa. Jeden z nejstarších triatlonových závodů v Evropě je láká nejen výhodnou polohou, ale hlavně perfektní organizací! Co všechno jeho organizace obnáší a na co se sami organizátoři těší?

„Přípravy na letošní ročník začaly už v říjnu 2018, kdy jsme se ucházeli o místo v evropském kalendáři závodů“ říká hlavní organizátor Martin Hotový a dodává „v té době také řešíme financování, revidujeme smlouvy se sponzory tak, aby se vše stihlo do chvíle schvalování firemních rozpočtů.“

Po novém roce se práce stupňuje. „Začíná intenzivní komunikace s Evropskou triatlonovou unií, podepisuje se pořadatelská smlouva a začíná výběr pořadatelů“ říká hlavní pořadatel Šimon Kuncl. „Od dubna pak jedeme prakticky na poloviční úvazek. Letošní rok změna formátu přinesla množství práce navíc. Věříme však, že zadostiučinění z pomoci dobré věci a vzpomínky na kvalitní triatlon toto úsilí vyváží,“ dodává Kuncl.

V rámci festivalu může závodit každý! Rezervujte balíčky na charitativní běh

V sobotu 3. srpna je totiž na programu charitativní noční běh pro táborské centrum Kaňka. Je otevřený pro širokou veřejnost, pomoci tak může úplně každý. Délka tratě je 5 kilometrů, tedy ta samá, jakou běží další den triatlonisté. Jak připomíná Martin Hotový: “Porovnat se s nejlepšími triatlety ČR tak má, alespoň nepřímo, úplně každý.“

Rezervace startovních balíčků probíhá na webu www.tabortriathlonfestival.cz jen do úterý 30. července! „Informace o rezervaci slouží hlavně nám pořadatelům, abychom závod přizpůsobili počtu závodníků a vše šlapalo, jak má. Je tedy nezávazná a startovné se platí až při registraci 3. srpna od 18 do 20 hodin v budově Zemědělské školy“ popisuje Šimon Kuncl.

Zda poběží také někdo přímo z táborské Kaňky jsme se vydali zjistit přímo od nich. Přivítali nás s úsměvem: „Myslíte, že bychom se nechali zahanbit? To nepřichází v úvahu! Náš běžecký tým pedagogů a asistentů se svědomitě připravuje. Jestli to cinkne nevíme, dáváme do toho všechno, takže nikdy neříkej nikdy. Poběží nás odhadem 15,“ říká za Centrum Kaňka Ludmila Budilová.

Organizátoři myslí na vše

Stabilní tým dobrovolníků je unikátem

Za závodem vždy stojí tým „srdcařů.“ Jsou to hlavně současní či bývalí členové táborského triatlonového týmu, rodiče triatlonistů a další příznivci triatlonu. Tým hlavních pořadatelů čítá 10 lidí. Dalších 120 dobrovolníků pak zabezpečuje trať během závodu, občerstvuje závodníky a stará se o jejich pohodlí. „Dělají to vše bez nároku na jakýkoli honorář a patří jim za to všem obrovský dík! Bez fungující komunity by nebylo vůbec možné akci takového formátu v Táboře pořádat“ říká vedoucí disciplíny běhu Karel Hotový jr. Ostatní závody mají problém dobrovolníky zabezpečit. „Jsme rádi, že tu máme vcelku stabilní tým, který závodníkům rozumí. Jen díky tomu je organizace závodu dlouhodobě hodnocena velmi pozitivně napříč celým evropským pohárem“ dodává.

Na co se organizátoři těší

Jak říká ředitel závodu Šimon Kuncl: „Každý ročník juniorského poháru zde v Táboře přináší skvělé výkony. Osobně závod Evropského poháru juniorů považuji za největší lákadlo dne. Junioři ve věku 16-20 let jsou sice ještě studenti, triatlonem se zatím neživí, ale trénují jako profesionálové a profesionální výkony zde také vždy podávají.“ Pouhým pohledem do výsledků minulých let zjistíme, že junioři, kteří se umístili na předních příčkách v táborském závodě, se po několika letech prali o první desítku na olympiádách.

Vedoucí běžecké části Karel Hotový jr. pokračuje: „Letos máme na programu novinku v podobě charitativního běhu a jsem na to zvědav. Kamarádi, kteří vyběhnou dvakrát za rok mi slibují, že přijdou. Že když to pomůže hendikepovaným, klidně to i dojdou. Pivo v cíli bude, myslím, že to je přesvědčilo,“ dodává s úsměvem.

Facebook událost

About Šimon

Marketing & PR Táborského triatlonového festivalu